Prevencí všech zažívacích potíží je pravidelná strava s dostatkem vitamínů a minerálů a střídmá konzumace tučných jídel. Nedostatek potřebných látek a různé vedlejší vlivy mohou zažívání vážně poškodit. Než sáhneme po lécích, můžeme vyzkoušet přírodní prostředky.
Bylinky pomohou zlepšit trávení a uleví od bolesti. Některé bylinky jako je heřmánek vyvolávají u některých jedinců alergickou reakci, tak si dávejte

Bylinky na žaludeční nevolnosti
Nejlepší bylinkou na žaludeční nevolnosti je máta.Máta obsahuje mentol, který chladí a znecitlivuje, takže se používá při všech žaludečních a střevních potížích, tlumí křeče v zažívacím ústrojí, zvyšuje sekreci žaludečních šťáv a žluči. Tato bylinka mírní nevolnost, koliky, bolesti břicha a nadýmání a má blahodárný vliv na podrážděná střeva, zklidňuje sliznice.
Meduňka obsahuje silici, která má zklidňující účinky, tlumí bolesti a zlepšuje zažívání. Podporuje trávení a pomáhá při nervových a žaludečních potížích. Při pálení žáhy, které způsobuje zejména překyselení žaludku, velmi dobře pomáhá heřmánek. Je účinný, působí protizánětlivě právě v oblasti zažívacího traktu.
Pomáhá při nevolnosti a plynatosti. Na poruchy trávení je výborný zázvor a také skořice. Tyto dvě bylinky zlepšují zažívání a podporují trávení. Kopřiva je rostlinka, pokrytá drobnými chloupky s vysokým obsahem vitamínů, železa a dalších léčivých látek. Je výborná nejen jako jarní očistná kúra organismu, ale také na žaludeční potíže. Používá se především při kataru žaludku a střev. Pelyněk sice chutná ošklivě, ovšem na zažívací trakt působí jako balzám.

Jitrocel kopinatý je výborný na špatné trávení. Pomáhá při chorobách dvanácterníku a žaludečních vředech. Působí dobře i na střeva. Mateřídouška je bylinka, která se používá při špatném trávení a také při přemíře alkoholu. Bylinky jako je kmín, anýz a fenykl jsou výborné proti nadýmání, pomáhají při špatné funkci žaludku a střev. Odstraňují křečovité žaludeční potíže. Šalvěj lékařská příznivě působí na zažívací trakt. Podporuje správné zažívání, činnost střev, jater a žlučníku. Andělika lékařská působí dobře na špatné trávení, plynatost, při křečích a také na střeva.
Každá z těchto uvedených bylinek prospívá zažívání a pomáhá od žaludečních nevolností. Záleží jen na vás, kterou si vyberete.
marta - čtenářka
ChytráŽena.cz