Beta-glukany se podílí na ochraně střevní stěny a jsou tak dobrou prevencí proti rakovině tlustého střeva i konečníku. Pomáhají zároveň stabilizovat krevní cukr, zlepšují hojení ran pacientů po operacích a pomáhají zlepšit stav organismu po ozařování nebo chemoterapii. A v současné době jsou testovány při léčbě rakoviny zažívacího traktu, plic i žaludku a při léčbě neurologických nádorů.
MED je skvělým prostředkem na nemoci srdce. Pravidelná snídaně s medem snižuje hladinu cholesterolu v krvi a cévách a chrání pacienty před infarktem. Med také ulevuje při zadýchávání a posiluje srdeční tep, vrací cévám a žilám jejich pružnost. Skvělý je také na artritidu, na infekce močového měchýře a na bolesti zubů. MED je tradičně výborný na nachlazení či chronický kašel a dokonale pročistí průdušky. Je úspěšný i při léčbě bolestí žaludku a chrání od vzniku žaludečních vředů. Pravidelné užívání medu posiluje bílé krvinky v jejich boji s viry a bakteriemi. Skvělý je i na pupínky či kožní infekce, léčí ekzémy i pásový opar. A jen pro zajímavost: lidé v Jižní Africe už odedávna první co ráno udělají je, že kloktají jednu lžíci medu a lžíci skořice smíchané s horkou vodou. Jejich dech tak zůstává čerstvý po celý den.
Další silnou zbraní Medu je fakt, že může být užíván bez jakýchkoliv vedlejších účinků. A pak, ačkoliv je sladký, nemůže ve správných dávkách ublížit ani diabetikům.
Některé z potravinových doplňků na bázi medu obsahují beta-glukany. Ty už tak významnou účinnost medu ještě zvýrazňují. Jednoduše řečeno, v kombinaci s medem či jinými včelími produkty se beta-glukan do těla dostává nejúčinněji.
Autor: Dr. Pohan
Zdroj: Apiglukan.cz