Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online ! Školní rok a prázdniny ve školním roce 2024/2025Školní rok a prázdniny ve školním roce 2024/2025 Velký roční horoskop na rok 2025Velký roční horoskop na rok 2025 Jarní prázdniny 2025 – termínyJarní prázdniny 2025 – termíny
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 12.01. 2025
Dnes má svátek Pravoslav
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Parkinsonova nemoc - Nejčastější příznaky onemocnění

26. 04. 2010 | Nemoci

Na vzniku Parkinsonovy nemoci nenese nemocný člověk žádnou vinu. Životní styl, druh práce či stravy nejsou totiž za vznik nemoci zodpovědné.

 

První obtíže pacientů trpících Parkinsonovou nemocí jsou obvykle necharakteristické. Jedná se především o bolesti ramen a zad, pocity tíže končetin, pocit ztráty výkonnosti, poruchy spánku, zácpu, tichost a monotónnost hlasu, zhoršení písma, deprese, pocit snížení sexuální výkonnosti atd. Tyto příznaky doprovázejí mnohá onemocnění a nejsou tedy příliš specifické.

 

Teprve později, a to o řadu měsíců či dokonce let, se objevují čtyři typické, základní příznaky nemoci, tj. třes (tremor), svalová ztuhlost (rigidita), celková zpomalenost pohybů (bradykineze, akineze, hypokineze) a poruchy stoje a chůze. Mimo tyto základní příznaky se často objevují ještě následující obtíže: poruchy vegetativního (autonomního) nervstva a problémy psychické. Neznamená to však, že všechny tyto příznaky se musí vyskytovat u všech pacientů. Dokonce i během vývoje onemocnění u jedné osoby se může charakter a míra obtíží měnit, a to jak podle účinnosti léčby, tak i podle rozvoje nemoci.

 

Část pacientů, u nichž se objeví tyto příznaky, nemusí trpět Parkinsonovou nemocí, ale tzv. druhotnými parkinsonskými syndromy. Jedná se o celou řadu onemocnění, která svými příznaky do značné míry napodobují projevy Parkinsonovy nemoci, nicméně touto nemocí nejsou a léčí se jinak. Od Parkinsonovy nemoci (zejména v začátcích onemocnění) se tato skupina nemocí liší jen několika, často i drobnými změnami. Rozeznání těchto přídatných příznaků je často velmi obtížné a je nutné sledovat vývoj zdravotního stavu pacienta po delší dobu.

 

Nejčastějším omylem v diagnóze Parkinsonovy nemoci je považovat každý druh třesu za třes „parkinsonský“. Třes má mnoho různých příčin a Parkinsonova nemoc nepatří mezi nejčastější.

 

Zdroj: Společnost Parkinson

 

Gabriela Straková

ChytráŽena.cz



Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Pouze přihlášení mohou vkládat komentáře. Přihlásit se.

Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
TO MĚ DĚSÍ
Obrázek uživatelky
profil
Tatínek trpěl kombinací více nemocí, Parkinsonova nemoc patřila bohužel mezi ně! Myslím, že ke konci života si již neuvědomoval své trápení, je to hrozné, ale smrt byla pro něj vysvobozením i když jsme dělali co se dalo.
Obrázek uživatelky
profil
mám v práci pacienty s touto nemocí, a zas tak děsivý to není, možná pro rodinu nemocných, ale pro samotné pacienty určitě né, ti si to neuvědomují, neví že jsou nemocní a to je dobře. Horší je to pro rodinu a známé, ti se s tím vyrovnávají hůře.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles