Proto jsem se rozhodla zjistit co nejvíce o tomhle tématu. Brouzdala jsem po internetu a je tam docela hodně informací. Pokusila jsem se vytáhnou ze všeho asi to nejdůležitější, nebo nejzajímavější.
Jak tato porucha učení vzniká?
![poruchy učení poruchy učení](https://www.chytrazena.cz/obrazky/admin/clanek/prst-ukazuje-pismena-v-knize.jpg)
Přesný původ vzniků těchto poruch učení není dosud znám. Nejvíce se předpokládá, že existuje dědičný sklon k rozvoji těchto poruch, a že tyto poruchy jsou způsobeny mj. odchylnou organizací aktivit mozku a dominancí hemisfér, která není typická.
Hodně se také píše také o porodu. Že děti, které se narodí při obtížném porodu ( přidušení – není v jednu chvíli dostatek krve v mozku) mají problémy z učením.
Také se přikládá vliv i rodiny a jejich přístupu k této poruše. Ale jak píši na začátku…..přesný důvod není dosud znám. Tak že to jsou, asi jen dohady.
Jaké poruchy učení jsou?
dyslexie – porucha čtení (nejčastější z poruch učení)dysgrafie – porucha písemného projevu
dyskalkulie – postižení dovednosti počítat
dysortografie – porucha pravopisně správného psaní, včetně kupř. správného vnímání a používání krátkých a dlouhých samohlásek
Jak pomoc dítěti co má poruchy učení?
Tak určitě nejlepší je navštívit pedagogicko-psychologickou poradnu, kde Vám poradí.
Jinak je dobré trénovat to co dítěti dělá problémy. Číst, psát a počítat je dobré velice často. Každé zlepšení je dobré pochválit, aby dítě vědělo že stojí za to si to procvičovat.
Tato problematika je v současné době velice rozšířená. Tak že se není za co stydět, když Vaše dítě trpí nějakou poruchou učení. Přeji všem a hlavně rodičům s dětmi co mají tuto poruchu hodně trpělivosti. Trpělivost přináší ovoce, vždyť si vezměte příklad třeba z Toma Cruise, kam to z poruchou učení dotáhl a nevzdal se.
Čtěte také další článek o poruchách učení:
Je možné dyslexii vyléčit, nebo přetrvává po celý život?
Achiata – čtenářka
Chytrá Žena
Chytrá Žena