Ledviny jsou nejdůležitějším orgánem pro filtraci a vylučování všech škodlivých látek z krve. Například živočišná strava vytváří v těle velké množství odpadních látek, jejichž vylučování ledviny přetěžuje. Ovoce a zelenina ulehčují ledvinám namáhavou práci při čištění organismu. Strava významně ovlivňuje ledviny a močové ústrojí.
Zeleninová strava má ve srovnání s masitou stravou řadu výhod. Protože obsahuje malé množství sodíku a látek, které nepřetěžují ledviny. Ledvinám škodí především sůl, alkohol, cholesterol a nedostatek tekutin.
Účinná pomoc ledvinám a močovému ústrojí
Celer pročišťuje krev a dodává sílu celému organismu. Éterické oleje v celeru pomáhají vyloučit z těla odpadní látky a mají řadu léčivých vlastností. Celer má podobný léčivý účinek jako cibule. Snižuje také hladinu cholesterolu a cukru v krvi. Cibule - éterické oleje dodávají cibuli typické aroma, nejzdravější je syrová. Pomáhá při vylučování odpadních látek z těla. Je vhodná jako součást diety při různých infekčních ledvinových onemocněních. Chřest zelený je chutný, bohatý na vitamíny skupiny A, B, C, E a kyselinu listovou. Z minerálů obsahuje významné množství draslíku, fosforu, železa a hořčíku. Patří mezi nízkokalorické potraviny. Pomáhá při různých ledvinových onemocněních.
Vodní meloun je nejlepší pro ledviny
Je velmi chutný a dobrý na uhašení žízně v horkých letních dnech. Obsahuje betakarotén a vitamíny skupiny B. Pomáhá při problémech s ledvinami a je jako hlavní potravina očistné kúry. Všechny melouny mají hydratační a pročišťovací účinek. Žlutý meloun obsahuje méně cukru, než jiné druhy ovoce. Velkou dávku vitamínů a minerálů. Také všechny významné minerály, hlavně draslík, železo a hořčík. Jsou doporučovány všem, co chtějí zlepšit funkci ledvin. Borůvky a brusinky - účinná pomoc ledvinám. Borůvky obsahují mnoho draslíku a vitamínu A. Mají antibiotický účinek. Jsou sladší než brusinky. Jsou účinné proti infekcím močových cest. Brusinky jsou trpčí než borůvky a obsahují více kyselých látek. Brusinky jsou ještě účinnější než borůvky v boji proti infekcím močových cest.
Lískové oříšky jsou stravitelnější než vlašské a poskytují hodně energie. Také jsou dobrým zdrojem tuků, proteinů, minerálů, vitamínu skupiny B a kyseliny listové. Konzumace oříšků se doporučuje při ledvinových onemocněních. Broskve mají nízký obsah sodíku a proteinů, jsou mírně močopudné, pomáhají při problémech s ledvinami. Hrušky pomáhají při všech ledvinových onemocněních. Neobsahují žádný sodík, který ledvinám škodí, jsou dobrým zdrojem draslíku a působí močopudně. Je to velmi chutné ovoce, které zahání žízeň. Citróny pomáhají při vylučování kyseliny močové a odpadních látek, které se v těle neustále tvoří. Zlepšují odolnost imunitního systému vůči infekcím. Květák - tato nejchutnější brukvovitá zelenina, která obsahuje betakarotén, vitamín B a E a významné množství vitamínu C. Z minerálu velké množství draslíku, který pomáhá při různých ledvinových nemocech. Pročišťuje organismus od všech škodlivin. Brambory také významně pomáhají při onemocnění ledvin. Umí částečně neutralizovat kyseliny v moči. Rajčata obsahují velké množství vody a malé množství tuku. V rajčeti jsou zastoupeny vitamín z rodiny B, kyselina listová a provitamin A. Z minerálů nejvíce železo. Díky svému složení se rajčata doporučují jako očista organismu. Mají močopudný účinek a podporují funkci ledvin.
Pravidelnou konzumací některých druhů ovoce a zeleniny můžete snížit nepříjemné účinky ledvinových onemocnění. Všechny potraviny jsou sice mnohem slabší než léky, ale nemají vedlejší účinky a můžete je užívat bez obav při různých potížích.
Marta - čtenářka
ChytráŽena.cz