Projevuje se to častějšími průjmy, žaludeční nevolností nebo nadýmáním. A všechny tyto zdravotní nepříjemnosti mohou zkomplikovat vysněnou dovolenou. K dobrým preventivním opatřením patří užívání vhodných doplňků stravy, které díky svému vyváženému složení napomáhají udržovat zažívání v harmonii.
V teplém počasí se množí mnoho bakterií, které mohou zdravou střevní mikroflóru narušit a způsobit nepříjemné zažívací potíže. Nakazit se můžete např. při konzumaci neomytého ovoce, špatně tepelně upraveného masa nebo pitím kohoutkové vody na zahraniční dovolené.
Jedním z preventivních opatření proti nepříjemným zdravotním problémům je v létě dodržovat správné zásady stravování a užívat vhodné doplňky stravy. Z dalších možností pro udržení zdravé střevní mikroflóry je, krom zásad elementární hygieny, dostatečný přísun přirozené vlákniny, obsažené především v ovoci a zelenině, bez jejíž přítomnosti nemohou probiotika dostatečně působit.
Na dovolenou jedině s probiotiky
Na dovolenou byste se měli zásobit probiotiky – tělu prospěšnými bakteriemi, které napomáhají napravovat citlivou střevní mikroflóru. Probiotika jsou obsažena např. v živých jogurtech, kysaných mléčných výrobcích nebo kefírech. Efektivní a účinné formy jsou v podobě různých doplňků stravy, kde najdete vyvážený poměr mléčných bakterií, které pomáhají posilovat přirozenou imunitu a udržovat rovnováhu střevní mikroflory v těle.
Probiotika je dobré užívat preventivně již před odjezdem na dovolenou. Při závažných stavech (těžkých průjmech, snížené imunitě nebo po operačních výkonech na trávicím traktu) je nutné před užitím přípravku obsahujícího probiotika konzultovat s lékařem a nepouštět se do samoléčení střevních obtíží.
Zdroj: Linex Forte
Vendula Vrablová
ChytráŽena.cz
Vendula Vrablová
ChytráŽena.cz