Složení naší stravy se odráží na vzhledu nehtů. Jestliže nehty nejsou v pořádku, měli bychom upravit svůj jídelníček – zařadit do stravy více ovoce a zeleniny (nejdůležitější pro nehty jsou vitaminy skupiny B a zinek). Velmi důležitý je také pitný režim.
Co znamenají:
- bílé flíčky na nehtech = nedostatek bílkovin, zinku, vitamínu C¨- křehké a lámavé nehty = nedostatek vápníku a vitamínu A
- praskliny v nehtech = špatný pitný režim
- žluté nehty = vyzkoušejte lázeň s pár kapkami citronu, který nehty vybělí
Kromě správné životosprávy je také důležitá péče o nehty. Základem je důkladné odlakování a očištění nehtů. (použijte odlakovač bez acetonu, tím se zabrání odmašťování nehtů a jejich následnému lámání). Poté přichází na řadu pilník. Důležitý je správný výběr pilníku – pro slabé nehty je vhodnější nekovový pilník. Pilovat je možná jedním nebo oběma směry. Nehtová kůžička by se neměla stříhat, ale měla by se zatlačovat zpět.
Na nehty také blahodárně působí teplá lázeň, do které můžeme přidat pár kapek citronu (pro bělejší nehty), nebo olivového oleje (pro křehké a lámavé nehty a pro suché ruce). Do takovéto lázně ponořte ruce min. na 5 minut. Po koupeli a osušení naneste krém na ruce a nehty, který je vyživí a na nehty naneste speciální olej pro výživu nehtů.
Aby nehty vypadyly ještě lépe, můžeme nanést kvalitní lak na nehty. Před aplikováním laku by měly být nehty čisté, a usušené – to je důležité pro přilnavost laku. Pro delší životnost laku je možné nejprve nanést podkladový lak a nakonec svrchní lak.
Lak na nehty nehtům neškodi, ba naopak – kvalitní lak na nehty je ochrání a dodá jim zdravý lesk.
Petrac - čtenářka
ChytráŽena.cz
ChytráŽena.cz