Také jste si dali pøedsevzetí pøestat kouøit a nemáte na nìj dost silné vùle? Bereme tabletky, lepíme náplasti, spoléháme na terapie, dokonce na hypnózu. Pøed krátkým èasem spatøila v lázních Teplice nad Beèvou svìtlo svìta tzv. biorezonance, nová a úèinná metoda na odvykání kouøení.
„V pøípadì biorezonance nemùžeme hovoøit o klasické medicínì. Ale vše, co mùže pomoci kuøákovi odvyknout je – podle mého názoru – a i názoru vìtšiny kuøákù – dobré,“ øíká o této metodì MUDr. Vìra Mrázová z Lázní Teplice nad Beèvou.
Pøístroje, které pracují na bázi biorezonance, využívají možnosti zjištìní rùzných elektromagnetických vln vysílaných z organismu, pøièemž buòky rùzných tkání a orgánù vysílají specifická vlnìní. A toto vlnìní je u zdravého èlovìka jiné než u nemocného. A kuøák je tu za nemocného.
Léèba vleže
Pøístroj tedy pracuje na principu takzvané oscilaèní terapie. V literatuøe je uvádìna jako léèba bez vedlejších úèinkù, nemìla by ale být aplikována u pacientù s kardiostimulátory a u tìhotných žen. Léèení je zcela bezbolestné a také pohodlné. Bìhem procesu léèby kuøák leží, je obleèený, v ruce drží jen elektrodu.
„U odvykání kouøení je nutné, aby pacient s sebou donesl nedopalek své poslední vykouøené cigarety. Ta se vloží do detekèní elektrody pøístroje k provedení analýzy. Na jejím základì pøístroj vysílá zrcadlovì obrácenou elektromagnetickou vlnu do tìla pacienta. A ta pùsobí v okolí chuťových ‚nikotinových‘ bunìk. Chuť na nikotin mizí prakticky ihned, nebo za nìkolik hodin po zákroku,“ øíká MUDr. Mrázová. Zákrok lze opakovat v rozmezí sedmi až deseti dnù od první procedury. Dochází k harmonizaci celého tìla, k úpravì a posílení regulaèního systému.
A nežádoucí vedlejší úèinky?
Pøechodnì se mohou u odvykání kouøení objevit nìkteré reakce, jako je napøíklad kovová chuť v ústech, sucho v puse, ospalost èi mírné podráždìní, také bolesti hlavy. To vše jsou ale pøirozené známky abstinence nikotinu. Proto odborníci doporuèují zvýšený pøísun tekutin, nejlépe vody èi ovocných èajù. Pøíznaky pak odeznívají bìhem nìkolika dnù.
V den procedury se nedoporuèuje pít kávu, èerný èaj èi jiný pøípravek s obsahem kofeinu. Pozor také na analgetika s obsahem kofeinu. A také by se nemìl pít alkohol.
Více informací se dozvíte na internetových stránkách www.ltnb.cz.
O kouøení vleže
V Evropì umírá roènì pùl milionu lidí na nemoci zpùsobené kouøením. Napøíklad v Nìmecku si kouøení vybírá 300 životù dennì.
Zákaz kouøení na veøejných místech uzákonìný v nejrùznìjších zemích Evropy rozlítil kuøáky a potìšil nekuøáky. V Irsku nìkteøí pijáci zpoèátku sabotovali návštìvy svých oblíbených pubù. Pak se ale vrátili a smíøili se s tím, že si cigaretu dají venku pøed hospùdkou.
V Itálii byli restauratéøi pøed pøijetím zákona rozpaèití, dnes si mnou ruce. Italské restaurace, kavárnièky a vinárnièky vykazují vyšší obraty. Do restaurací se vrátili ti, kteøí sem kvùli dýmu nechodili. Nekuøáci a celé rodiny vèetnì seniorù.
V Kanadì jsou na krabièkách místo varování pøímo obrázky postižených kuøákù nebo jejich orgány. Èlovìk s rakovinou plic na dýchacím pøístroji nebo tìhotná žena s cigaretou v ruce – pod ní je napsáno, že její dítì poroste pomaleji, bude náchylné k infekèním chorobám, mùže být postižené nebo dokonce pøedèasnì zemøít.
Kouøení v uzavøených veøejných prostorách bude ve Velké Británii zakázáno od letošního 1. èervence. Zákaz bude platit pro kanceláøe, továrny, restaurace a bary.
Popisek k fotografii: Pøístroj Bicom 2000 není nároèný na vyšetøení a pacienty nijak neobtìžuje.
FOTO: autor
dr. Jaromír Pohan
Chytrá Žena.cz